Festa Major Alternativa

La Festa Major Alternativa de Sants es fa de manera descentralitzada en diversos espais per combatre'n la massificació. Els actes unitaris de la Festa Major Alternativa es fan a l'Espanya Industrial, i la resta de la programació es distribueix pels següents espais: al Calaix de la Vergonya (al costat de Can Vies), a l'Horta Alliberada (Càceres 15) i al tram superior del carrer Burgos (CGT). Enguany el Casal Independentistai el Casal de Joves de Sants no faran activitats als seus carrers.

Important! Cal reserva prèvia per a algunes activitats.

Activitat Tipus d'activitat Espai de festa Data Hora
Sopar popular amb cata de truites Gastronomia Horta Alliberada 18:00
"Valiente"; concert música anarko-folk Música en directe Horta Alliberada 21:30
PD L-Mental; concert música feminista DJ i música enllaunada Horta Alliberada 23:00
Jocs populars per a totes les edats Infantil Horta Alliberada 11:00
Taula rodona antirepre Calaix de la Vergonya 11:00
Taller de malabars i slackline a càrrec de Can Batlló Burgos 12:00
Vermut acompanyat de "M&M", música amb un estil jamaicà & caribbean sounds DJ i música enllaunada Horta Alliberada 12:30
Presentació campanya antirepre GHAS Calaix de la Vergonya 12:30
Vermut musical amb Ontxo Música en directe Calaix de la Vergonya 13:00
Vermut i dinar Gastronomia Burgos 14:00
Menjar popular Gastronomia Horta Alliberada 14:00
Marató amb els grups del buc d'assaig de Can Vies Música en directe Calaix de la Vergonya 17:00
Radio Twitch en directe - amb la participació del Sindicat de Llogaters, els Socorristes de Castelldefels i molt més. Burgos 18:00
Bingo musical Horta Alliberada 18:30
La Clika Pika (rap) i Kronstadt (rap) Música en directe Burgos 21:00
"Alquimistas / La Risa Bonita" - Concert de cúmbia, reggae, ritmes llatinoamericans Música en directe Horta Alliberada 21:30
DJ Lotine DJ i música enllaunada Burgos 23:00
Pakandé + taller de ioga Horta Alliberada 10:00
Vermut musical Calaix de la Vergonya 12:30
Dinar dissident Gastronomia Calaix de la Vergonya 14:00
Activitats per als infants Infantil Horta Alliberada 17:00
Taula rodona "Lluida de classes i lluita LGTBIAQ+? Dues cares d'una mateixa moneda?" Calaix de la Vergonya 18:00
Concert amb les Marikarmen i open mic dissident amb la col·laboració de Marta B & Fernanda Aleman Música en directe Calaix de la Vergonya 21:00
Taller de serigrafia Gastronomia Parc de l'Espanya Industrial 14:00
Pregó de FMAS + Banda Patilla (txaranga) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 17:00
Xerrada "Desmuntant l'estigma i la violència institucional d'es d'una perspectiva transfeminista" Parc de l'Espanya Industrial 19:00
Sants Block Party (festa hip hop) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 20:00
Vermut amb Ikki del Casal de Joves (petardeo milenial) DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 12:00
Menjar a càrrec d'El Refugi Gastronomia Parc de l'Espanya Industrial 14:00
8è Campionat de Mus de Sants Esport i competició Parc de l'Espanya Industrial 16:30
Fronteres Invisibles (joc de rol en viu) Parc de l'Espanya Industrial 18:00
Trivial sobre el pistolerisme Parc de l'Espanya Industrial 19:30
Nit de raperxs del barri (Faggot Hunters, Petit Kaos i Flayaz) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 21:30
Pussy Selektah + show (dancehall) DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 23:00
Vermut amb Txema de l'Horta Alliberada (rumba) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 12:00
Menjar a càrrec de Feminismo Comunitario Gastronomia Parc de l'Espanya Industrial 14:00
Espectacle infantil de titelles "Bajo el Mar" de la Compañia Clancarakol + Taller de manualitats en familia Infantil Parc de l'Espanya Industrial 17:00
Xerrada Autodefensa feminista ¿Qué hacemos con los violadores? Parc de l'Espanya Industrial 19:00
Tribut a Raffaella Carrà Parc de l'Espanya Industrial 20:00
Provocación al Incendio (rap insurrecto) + Idadeola (reggaeton rap) + Las Bajas Pasiones (electrónica trap) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 23:00
Vermut amb Punxa la Llum! DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 12:00
Menjar a càrrec d'Alerta Solidària Gastronomia Parc de l'Espanya Industrial 14:00
Punxada de sobretaula amb SSP i Señoras Mayores DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 15:00
Campionat de futbolín Esport i competició Parc de l'Espanya Industrial 18:00
Titetres Desde Abajo amb l'obra Cristóbal Infantil Parc de l'Espanya Industrial 20:00
Orquestra Tumultuosa (bachata salsa) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 22:00
DJ La Niña Mai DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 23:00
Vermut amb The Rusty's (reggae ska) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 12:00
Cursa de pasteres Esport i competició Parc de l'Espanya Industrial 17:00
Escalabirres Esport i competició Parc de l'Espanya Industrial 17:00
Sorteig panera antirepre del GHAS Parc de l'Espanya Industrial 18:00
Espectacle Circ Can Batlló Parc de l'Espanya Industrial 18:30
Concurs de drags amb PersonajePersonaje Parc de l'Espanya Industrial 20:00
Elektra Insogna (electro pop) Música en directe Parc de l'Espanya Industrial 22:00
DJ Marikarmen Free (petardeo o barbàrie) DJ i música enllaunada Parc de l'Espanya Industrial 23:00