Festa Major Alternativa

La Festa Major Alternativa de Sants es fa de manera descentralitzada en diversos espais per combatre'n la massificació. Els actes unitaris de la Festa Major Alternativa es fan a l'Espanya Industrial el divendres i el dissabte, i la resta de la programació es distribueix pels següents espais: al Calaix de la Vergonya (al costat de Can Vies), al carrer Muntadas (Casal Independentista), al carrer Violant d'Hongria (Casal de Joves de Sants), a l'Horta Alliberada (Càceres 15) i al tram superior del carrer Burgos (CGT).

Activitat Tipus d'activitat Espai de festa Data Hora
Manifestació feminista "Per unes festes lliures d'agressions" Calaix de la Vergonya 20:30
Pregó Alternatiu (a Cotxeres de Sants) Calaix de la Vergonya 18:00
Activitats infantils Infantil Casal de Joves 18:30
Bloc party DJ i música enllaunada Casal de Joves 20:00
Concerts amb Saheli (bollywood), Quimera, Hortelanas Que Pintxan i DJ Marikarmen Free Música en directe Horta Alliberada 21:00
Concerts amb Mateolika, Punksets, Birras terror i PD Qualsevol Música en directe Burgos 21:00
Concerts amb Inèrcia, Insershow i PD Patilles Música en directe Casal Independentista 22:00
Concerts amb Tarantination, DJ Hanakito i DJ Reimy Música en directe Calaix de la Vergonya 22:00
Vermut + xerrada "Cent anys després, la vaga de La Canadenca ens assenyala el camí" Burgos 12:00
Vermut musical amb DJ Kötxambrosa + espai infantil DJ i música enllaunada, Infantil Calaix de la Vergonya 12:00
Jocs infantils "Juguem amb aigua, jocs de tota la vida" Infantil Casal de Joves 17:00
Concentració contra la violència masclista Calaix de la Vergonya 20:00
Concerts amb Las Niñas del Corro, Santa Salud + Elane, Jazzwoman i DJ Inés + Red Wine Inity Calaix de la Vergonya 22:00
Dinar popular Gastronomia Burgos 14:00
Torneig de mus Esport i competició Calaix de la Vergonya 17:00
Festa popular brasilenya Calaix de la Vergonya 18:00
Torneig de futbolí Esport i competició Casal Independentista 18:00
Concerts amb Martin Batalla, La Porteña y los Piratas, DJ Lotine "Afro&Tropical Rhytms" i Ussuru Sound "World Wide Music. Música en directe Burgos 20:00
Actuació musical de Mestre Guim Música en directe Casal Independentista 21:30
Cinema a la fresca Calaix de la Vergonya 22:00
Jocs d'aigua Infantil Casal Independentista 12:00
Dinar popular Gastronomia Casal Independentista 14:00
Quinto musical Casal Independentista 16:00
Taller de petanca Esport i competició Casal Independentista 17:30
Cercacarrers amb Banda Patilla Cultura popular Casal Independentista 18:30
Nit de PD's amb PD Dolsa Adela, PD Maduras i PD Periferikas DJ i música enllaunada Casal Independentista 22:00
Vermut reggae amb Jotake DJ i música enllaunada Casal de Joves 11:00
Obra teatral a càrrec de Martí Olalla Teatre Casal de Joves 17:30
Tast de vins Gastronomia Casal Independentista 18:00
Quintobingo Casal de Joves 19:00